Okul soyguncuları iş başında: Çalıntı kredi kartıyla çalıntı motosiklete benzin alıp soyguna gittiler

Arnavutköy’de bir motosiklet çalan iki hırsız, çaldıkları motosiklet ile Hadımköy Mahallesi’nde bulunan bir binadaki daireye girerek evde bulunan yüzük ve banka kartlarını çaldı. Buradan ayrıldıktan sonra motosikletle dolaşmaya devam eden hırsızlar, bir akaryakıt istasyonunda durarak çaldıkları kredi kartı ile motosiklete benzin aldı.

Şüpheliler, daha sonra Hadımköy’deki bir ilkokula girdi. Okulda bulunan yazıcı, tablet, televizyon ve bilgisayarları çalan hırsızlar, çaldıkları ürünleri çok düşük fiyatlara ikinci el ürünlerin satıldığı bir dükkana sattı. Hırsızlar girdikleri okulda çaldıkları ve yanlarında taşıyamadığı bazı yazıcı ve bilgisayarları ise okul bahçesinin dışında daha sonra almak üzere bıraktı.

Tek gecede binlerce liralık ürün çalan hırsızları yakalamak için çalışma başlatan Arnavutköy İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekipleri kısa sürede iki hırsızı yakaladı. Hırsızların bir gecede çaldıkları tüm malzemeler ise ele geçirilerek okula ve hırsızlık yapılan daire sahiplerine teslim edildi.

PİŞKİN HIRSIZLAR GÜVENLİK KAMERALARINA YANSIDI

Hırsızlardan birinin 22, diğerinin ise 13 suç kaydı olduğu ortaya çıktı. İki hırsız, emniyetteki işlemlerinin ardından sevk edildikleri mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir