Andrea Bocelli: Savaş en aptalca şey!

Dünya genelinde 90 milyon albüm satışına imza atan Andrea Bocelli, 8 Haziran 2024’te İstanbul’da konser verecek. İtalyan tenor, Beşiktaş Dolmabahçe Stadyumu’ndaki konser öncesi Feriye Palace’ta basın mensuplarıyla bir araya geldi. Toplantıya Bocelli’nin eşi ve Andrea Bocelli Vakfı Başkan Yardımcısı Veronica Berti Bocelli ile İtalya İstanbul Başkonsolosu Elena Clemente de katıldı.

“KENDİMİ ŞANSLI HİSSEDİYORUM”

Bocelli, “Stadyum farklı bir heyecan verir. Yüksek sayıda seyirciye hitap etmek ayrı keyifli. Ses, Allah’ın bir lütfu ama ben de çalışarak elimden geleni yapıyorum. Türkiye çok güzel, İstanbul da öyle. Bu konuda ne söylesem yüzeysel kalır. Kendimi şanslı hissediyorum” şeklinde konuştu.

“SON ALBÜMÜME OĞLUM VE KIZIM EŞLİK ETTİ”

Dinleyicileriyle her geçen sene karşılıklı enerji alışverişinin arttığını ifade eden Bocelli, “Sizdeki bu heyecanı hissediyorum. Müzik, birleştirici bir güç oluyor. Ben de bunu gerçekleştirmek için elimden geleni yapıyorum. Son albümde hayatımdaki iki öneme sahip ses de bana eşlik etti. Oğlum Matteo ve kızım Virginia. Bu albüm için aileme teşekkür ederim. Noel’in fon müziği oldu benim için” dedi.

“SESİMDEN FERAGAT EDEBİLİRİM”

Dünyanın içinde bulunduğu durum hakkında düşünceleri sorulan sanatçı, barış mesajları verdi.

Müzik insan ruhuna hitap ediyor, etkiliyor da. Sesimle, kendi müziğimle dünya çapındaki güncel şartların daha da iyileşmesine bir katkım olursa ne mutlu bana. Sesimden feragat edebilirim, yeter ki barış tesis edilsin. Savaş bence çok aptalca bir şey. Korkunçluğunu bir yana bırakın, en aptalca şey, insanlığın hatası.

“DÜNYA ÜZERİNDE YAPTIKLARIMIZ ACI VERİCİ”

Olimpiyat Oyunları ve Dünya Kupası açılış törenlerinde performanslar sergileyen Andrea Bocelli, “Bütün dinlere saygılıyım. Tanrı’nın tekliğine inanıyoruz. Dünya üzerinde yaptıklarımız çok acı verici. Kendi dini inançlarımıza bağlı olmamız ama diğer inançlara saygı duymamız lazım. İtalyan bir gazetecinin bir sözü var. İntikam bazen seni rahatlatabilir ama affetmekten çok daha ağır sonuçları vardır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir