Fatih Erbakan’dan Hükümete Eleştiri: “Asgari Ücret 23 Bin Lira Olmalı”

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, hükümetin uyguladığı faiz politikasını eleştirerek, “Bu gidişat fren tutmayacaktır!” ifadelerini kullandı. Erbakan ayrıca, asgari ücretin 23 bin lira seviyesinde olması gerektiğini de sözlerine ekledi.

Son seçimlerde AK Parti ile işbirliği yaparak TBMM’de 5 milletvekiliyle temsil edilen Yeniden Refah Partisi’nin genel başkanı Fatih Erbakan, mecliste basın mensuplarına açıklamada bulundu.

Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan’ın enflasyon tahminini hatırlatan Erbakan; “Tahminin tutması durumunda açlık sınırı Temmuz 2024’te 18 bin 74 TL’ye çıkacaktır. Aralık 2024’te ise 21 bin TL’nin üzerinde olacaktır. Yoksulluk sınırının da bununla birlikte çok daha yüksek seviyelere geleceğini gösteriyor. Yüzde 36’lık bir zammın asla yeterli olmayacağını gösteriyor bu veriler.” dedi.

Erbakan, yeni yılda asgari ücrete tek zam yapılacağını belirterek; “Zamlı asgari ücret 23 bin lira seviyelerinde olması gerekir.” İfadelerini kullandı.

TBMM’de başlayan bütçe görüşmelerine de değinen Erbakan, “Astronomik ölçüde attırılan ÖTV ve KDV ile ek MTV’ye ve zamlara karşın bütçe açık veriyor. Hükümet kamuyu borçla idare ediyor. Bu gidişatın fren tutmayacağı ortadadır. Bu düzen faiz lobisini besliyor, milyonlarca vatandaşı eziyor” diyerek hükümete eleştiride bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir